CARE BOX – pomoc w walce z COVID-19
Jako przedsiębiorcy branży budowlanej i projektowej, pragniemy realnie wesprzeć Służbę Zdrowia w kontekście panującej obecnie epidemii.
JR Modular Systems oraz GB-ARCH.pl Architekt Grzegorz Buława – proponują szybki i tani w produkcji i montażu „CareBox”.
CareBox może służyć szpitalom jako realne wsparcie izb przyjęć, izolatka czy gabinety lekarskie.
W spotykanych sytuacjach zamykania istniejących izb przyjęć, w przypadku podejrzenia u jednego pacjenta zakażenia wirusem (co często paraliżuje pracę całego lub części szpitala), zewnętrzna izba przyjęć jest rozwiązaniem umożliwiającym:
– dalsze funkcjonowanie szpitalnej Izby Przyjęć – na czas dezynfekcji CareBox posłuży jako rozwiązanie zastępcze,
– CareBox może funkcjonować jako druga lub alternatywna Izba Przyjęć – w sytuacji epidemii – obecnej lub przyszłej,
– CareBox może funkcjonować jako element szpitala polowego,
– CareBox-y mogą funkcjonować jako lokalne punkty badań lub poboru próbek – rozstawione w poszczególnych dzielnicach miast, na osiedlach – przyczyniają się do odciążenia szpitali, do
zmniejszenia ruchu w miastach (ludzie idą na wstępne badanie do lokalnego punktu, nie muszą przemieszczać się przez miasto do szpitala),
– CareBox-y mogą stanowić dobre rozwiązanie jako miejsce pierwszego kontaktu z pacjentem w obszarach wiejskich, gdzie nie ma możliwości szybkiego dostępu do szpitala czy przychodni,
– CareBox-y – zmagazynowane i zabezpieczone – będą gotową odpowiedzią na „pierwszy ogień” w sytuacji zaskoczenia kolejną epidemią w przyszłości. Przystosowanie tradycyjnych szpitali jest czasochłonne i opóźnia czas reakcji na zagrożenie,
– CareBox może być samowystarczalny w zakresie mediów – istnieje możliwość zainstalowania zbiorników na wodę i ścieki, energii elektrycznej z agregatu proądotwórczego. Obiekt posiada własną „czystą” wentylację nawiewno – wywiewną oraz klimatyzację na czas letni,
– CareBox może pełnić funkcję:
– Izby przyjęć w wydaniu klasycznym lub ostrej walki z epidemią,
– Izolatki / pokoju łóżkowego,
– Gabinetu lekarskiego,
– Poczekalni,
– Węzła sanitarnego.
Modułowe rozwiązanie pozwala na łączenie funkcji i swobodną – aczkolwiek zgodną z zasadami technologii szpitalnej – konfigurację funkcji.
Po przystosowaniu infrastruktury – przyłącza wody, gazu, prądu – można stworzyć gotowe punkty dla lokalizacji CareBox’ów na przyszłe wydarzenia epidemiologiczne lub inne akcje medyczne.
W proponowanym na dzisiaj rozwiązaniu Care BOX’a zakładamy:
1. W zakresie instalacji wody:
Zasilanie obiektu w wodę odbywać się będzie z istniejących przyłączy szpitali, na terenie których kontener będzie się znajdował. Podłączenie z zaworem – przy użyciu giętkiego węża zabezpieczonego przed uszkodzeniem (droga, chodnik)
2. W zakresie instalacji kanalizacji:
Ścieki z toalety i umywalek będą gromadzone w zewnętrznym zbiorniku. Po zapełnieniu, zbiornik będzie opróżniany przez wóz asenizacyjny a ścieki będą utylizowane przez specjalistyczną firmę.
3. W zakresie instalacji elektrycznej:
Zasilanie obiektu w energię elektryczną odbywać się będzie z istniejących przyłączy szpitali, na terenie których kontener będzie się znajdował. Podłączenie kablem do głównej skrzynki rozdzielczej, która znajdować się będzie w ścianie zewnętrznej kontenera.
4. Instalacja wentylacji mechanicznej:
W części, gdzie będzie znajdował się pacjent, projektuje się instalację wentylacji nawiewno wywiewnej. W obrębie gabinetu ruch powietrza będzie odbywał się od strony czystej – strefa lekarzy, w kierunku strony, gdzie będzie przebywał pacjent. Obszar, w którym może poruszać się pacjent będzie oznaczony wizualnie.
Pomieszczenia śluzy będą posiadały niezależny układ wentylacji N-W.
Śledź nas na: